PYRIMOR Kapelka Muzička Fotečky Videjka Propaganda Kontakt

Propaganda

Rock Planet / Demonštrácia 17 (2008.10)

Skús čitateľom popísať vašu hudbu.
Polomelodický pokus o usporiadanie búrlivého chaosu, spôsobeného rôznymi úlomkami metalu. Keby to nebolo klišé, tak antiintelektuálny metal.

viac...

MRAMOROVÁ NOC / BIKE WEEKEND PIENINY alebo neplánovaná Tour de Zamagurie (2008.08.23)

Nultý ročník rockového festivalu Mramorová noc (BESTILA, MORANA, PVC, M-STATION, GAGAS, ASTAROT, AMATAE ADEA, SHANDY A ESTER, PYRIMOR, ST.BLACK, HEAVEN DEVILS) sa konal v krásnom prostredí stredovekého tábora pri Staroľubovianskom hrade. 12 kapiel, veľké očakávania. Naozaj som sa na Mramorovú noc tešila, ale päť minút po tom, čo som si sadla na lavičku pod pódiom, mi zamrzol úsmev na tvári. ASTAROT na pódiu. Odrazu zvukár vypol speváka. Málo času. Tak to nasrdený ASTAROT zabalil a vyhlásil, že ide domov. Čo by nebolo také zaujímavé, keby sa ASTAROT nedelil o členov s PYRIMOROM, ktorý mal hrať okolo jedenástej večer a my sme dorazili ako verní fanúšikovia s nimi a kvôli nim. Komu by úsmev v takom prípade nezamrzol… Kým sa riešilo, čo s naším kultúrnym programom, sedeli sme na kopci oproti pódiu a pobavene sme sledovali zvučenie nasledujúcej kapely. Zvukár bol popletený a kapela nervózna. Mimochodom, po lúke oproti pochodovala skupina ľudí v dobových kostýmoch, ktorí mali nejakých kamošov aj v areáli Mramorovej noci, ale bohužiaľ sa mi nepodarilo zistiť, čo to vlastne robili, nevšimla som si žiadne informácie okrem poradia kapiel fixkou na papieri napísaného a zaveseného na bráne a stánku s pivom.

viac...

PYRIMOR, MORANA (2008.06.28)

Na poslednú chvíľu som sa rozhodla, že skočím do Haligandy. Dostala som iba echo – plagáty som nevidela (a ktovie, kde boli), čiže som vlastne ani nevedela, kto tam hrá. Vďaka nedostatku informácií napríklad o začiatku koncertu som teda prišla až po SICKDOGoch akurát na zvukovku MORANY, ktorá následne odpálila svoje vystúpenie efektnou pyrotechnickou vložkou.

viac...

TV Poprad / Priaznivci roku sa lúčili s letom (2007.09.22)

Na záver leta sa v Poprade uskutočnil koncert dvoch rockových kapiel. Domáca scéna ponúkla priestor skupinám The Day Off a Pyrimor. Na svoje si prišli hlasivky, uši ale aj bránice.

viac...

Martin Barla má najviac činelov z popradských bubeníkov (2003.10.14)

Poprad - Najväčšou batériou činelov sa môže pochváliť iba jeden bubeník pod Tatrami. Je ním Martin Barla z popradskej metalovej formácie Astarot. Pri hre používa až deväť činelov rôznych veľkostí. Verný je však jednej značke. Zbierku skompletizoval iba nedávno. "Posledný činel som si kúpil asi pred dvoma mesiacmi, plánujem však sadu doplniť ešte o jeden menší. Musím povedať, že všetky činely aj pri hre používam. To, či ich mám najviac neviem, ale nespomínam si, že by niektorý bubeník tu v Poprade mal činelov viac, ako ja," pochválil sa nám jeden z najlepších a najtechnickejších hráčov na bicie nástroje v okolí.

viac...